Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (145 komentářů)

Monika, (06. 05. 2013 07:27) Reagovat
Mám zvýšený krevní tlak a doktorka mě na to předepsala léky s tím, že se samozřejmě nesmím stresovat atd. Mám však hodně náročnou práci, kde zkrátka není možné se nestresovat. Přemýšlím co s tím. Třeba nějaké uklidňující léky, ale ne antidepresiva...Nevíte o něčem, nejlépe přírodním produktu, který by mohl člověka více uklidit a pomoci v boji proti stresu? Díky.
Jiří Antonín Votýpka, (06. 05. 2013 11:39) Reagovat
Sám jsem hypertonik dost zapeklitý.Dostal jsem se ke kardiologovi - spolužákovi.Můj tlak se zvyšoval při návštěvě lékaře,pak klesl, stejně tak reagoval na změny barometrického tlaku atd.Dostal jsem lék ze skupiny blokátorů imidazolinových receptorů II.generace - rilmenidin.Ten dokonale působí proti změnám tonu sympatického nervového systému.Doma mu říkáme nervák.Ale je výborný právě proti vlivu vnějších podnětů.Nesmí se však používat s betablokátory, lze jej kombinovat s dieuretiky,blokátory kalciových kanálů i s inhibitory ACE.Vedlejší účinky a nežádoucí účinky jsou minimální. Sám jsem vyzkoušel a je opravdu dobrý u mě v dávkování 1-0-0, nebo 1-0-1 v tabletě je 1 mg látky.
Iva, (14. 05. 2013 06:04) Reagovat
[quote name="Magdaléna"]Dobrý den,také pravděpodobně mě dají přístroj na celodenní měření. Je to nějak omezující? Můžu s tím dělat úplně vše jako normálně?[/quote]Táta to měl a žádné omezení neměl. Určitě vím, že chodil do práce. Jestli tam jsou nějaké menší omezení, to nevím, ale to vám určitě řekne lékař. Určitě kvůli tomu nemusíte vynechávat nic ze svého běžného denního programu.
Dara, (12. 06. 2013 13:58) Reagovat
[quote name="HANS"]Tak samozřejmě káva a cigarety v takovém množství se na tlaku téměř nutně odrazí. Pokud se toho nechcete vzdát, zkuste alespoň pohyb...[/quote]je možné, že když začnete s nějakým sportem, že i postupně snížíte počet vykouřených cigaret. Mě to docela motivovalo. Pořád sice kouřím, ale méně než dříve. Ne že bych byla nějaký extra sportovec, ale dvakrát týdně si zacvičit jdu.
Martina, (20. 06. 2013 04:36) Reagovat
[quote name="AGÁTKA"]Tak protikuřácká poradna zlepšuje vaše šance na to, abyste s tím praštila, ale stejně nejvíce práce budete muset odvést vy sama. Musíte se snažit a jít do toho naplno. Když sama nebudete přesvědčená, že s tím chcete skoncovat, nepomůže vám žádný odborník.[/quote]A zkoušel jste někdo protikuřáckou poradnu. Přemýšlím, jestli ji zkusit, nebo jestli se s tím mám poprat sama. Mám už za sebou dost neúspěšných pokusů, tak se snažím hledat další možnosti.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Vysoký krevní tlak
Kontakty