Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :

Arterioskleróza
(též. ateroskleróza) - kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny

Glykemický index - bezrozměrná veličina, která udává rychlost využití glukózy tělem z určité potraviny

Hypertenze - vysoký krevní tlak (tlak v tepnách vyšší než 140/90)

Hypotenze - nízký krevní tlak, snížení krevního tlaku, krevní podtlak

Subtilní - drobný, jemný, něžný, křehký (ve spojení subtilní lidé) Torr - též milimetr rtuťového sloupce - je stará jednotka tlaku nazvaná podle italského přírodovědce J. E. Torricelliho (ve spojení 120/80 torr)


Diskuse (2 komentáře)

Helča, (06. 03. 2010 23:15) Reagovat
Dobrý den,mate nekdo skušenosti s operacemi očí, lasrem. Chtěla bych přestat nosit i čočky, natoš brýle. A porád mám takový tlak,že se mi až motá hlava od očí. Někde jsem četla, že je to nejlepší udělat v Praze Horních Počernicích v P9. Nebyl jste tam v klinice někdo náhodou,děkuju za radu a pomoc.
Jarka, (10. 02. 2014 05:17) Reagovat
dobry den.je mi 35 let a mam problemy s vysokym tlakem.beru leky a zadna zmena neni.pod 140\90 nejdu.tlak si merim 2*dene.beru vasokardin 50mg rano a vecer jednu tabletu,a amprilan 5mg pul tablety na noc.mivam take obcas rychle buseni srdce.ale to se mi stava z niceho nic treba kdyz lezim v posteli jsem naprosto v klidu.delali mi holter vysetreni a tam jsem mela ojedinele zachyceny SES.muj otec mel v 27 letech prvni infarkt a ve 37 zemrel na 7 infarkt.bylo to v roce 1989.prosim o radu co mam delat.dekuji Jarka
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vysoký krevní tlak
Kontakty