Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (145 komentářů)

Janii, (04. 09. 2012 17:34) Reagovat
Může v těhotenství být vyšší krevní tlak ?www.priznakytehotenstvi.eu
Petra, (04. 12. 2012 14:59) Reagovat
Pozor na vysoký tlak v těhotenství. Může ohrožovat plod. Ke konci těhotenství se někdy projevuje nadměrným otékáním. V tom případě neváhejte a vyhledejte okamžitě lékaře. Nechci vás strašit, ale tlak kontrolujte.
Zdena, (04. 01. 2013 18:37) Reagovat
Já tedy nevím...ale co jsem v různých publikacích i na netu četla, tak koncem těhotenství otéká každá těhule.Je to záhul pro organismus, proto to otékání. Nesouvisí to s tlakem, alespoň ne vždy.
Markéta, (16. 01. 2013 10:22) Reagovat
Trochu otéká každá těhule, ale je-li to v nějaké větší míře, je dobré mít jistotu, že to není vysokým tlakem. Může vylítnout i ženským, které s ním normálně problémy nemají a pro plod to je skutečně nebezpečné.
Leona, (07. 02. 2013 07:29) Reagovat
Radši být trošku za hypochondra, než riskovat, že bude něco v nepořádku. V tom jsem se v těhotenství (ale i mimo něj) řídila já. na všechno se doktorů ptám, ve všem se ujišťuju.
Jíťa, (03. 04. 2013 12:05) Reagovat
Chce to zvolit tu správnou míru péče o své zdraví. Zase se neustále pozorovat a vyhledávat lékaře s každou bolístkou člověk nemusí...Občas totiž každého něco bolí a nemusí to hned být nějaká nemoc.
Hedvika, (08. 04. 2013 05:10) Reagovat
[quote name="Filip"]Záleží i na tom, jestli se vám to stává zničehonic, nebo třeba při stresu, rozčílení. Někdy to může souviset s nějakými psychickými problémy. Mě, když diagnostikovali vysoký tlak, tak jsem se trochu zadýchaval při delší chůzi, ale tyto příznaky jsem neměl. Na druhou stranu každý může mít trochu jiné prvotní příznaky.[/quote]Já myslím, že je to dobře, když se vysoký tlak odhalí ještě dříve, než s ním mám někdo problémy. Dá se s ním asi i lépe pracovat a usměrnit ho. Proto je důležité chodit na pravidelné lékařské kontroly. Mnozí je však podceňují.
Erika, (11. 04. 2013 03:25) Reagovat
[quote name="denisa"]Nejlepší je nikdy nezačít. Jenže většina lidí začíná v pubertě a to je období, kdy si těžko nechá vysvětlit, že kouření škodí zdraví. Neznám snad nikoho, kdo by začal kouřit po dvacítce. V tom věku je už člověk rozumný. škoda, že jsou cigarety tak snadno dostupné.[/quote]To je stejné jako s alkoholem, ten je také zbytečně snadno dostupný, navíc je tolerovaný.
Magda, (18. 04. 2013 06:38) Reagovat
[quote name="Veronika"]Tak zumba je dost namáhavá a asi závisí i na fyzické kondici jedince, a to jak je tlak vysoký. Spíše se poraďte s lékařem, jestli vám neublíží. Moje mamina má vysoký tlak a chodí hodně plavat a také jezdí na kole, jen se vyhýbá kolo, když je venku velké horko.[/quote]A pokud jsem zdravá, myslíte, že je zumba dobrá pro někoho, kdo hodně dlouho nesportoval a nemá žádnou kondičku? Láká mě, ale bojím se, že vůbec nebudu zvládat. Přijde mi to fyzicky hodně náročné.
Laura, (26. 04. 2013 05:34) Reagovat
[quote name="Aleš"]Já jsem si pořídil elektrickou cigaretu snad hned, co začali, jenže pak jsem se vrátil k normálním cigaretám. Pak jsem si jí pořídil znovu (cca 3 měsíce zpátky) a držím se. Je to o tom, že tentokrát mám větší vůli. Ono prostě kuřáka nespasí sebelepší pomůcky, když nemá vůli. Ta je zásadní.[/quote]Já myslím, že když člověk chce přestat kouřit, nepomůžou mu v tom žádné náhražky. Chce to jen pevnou vůli a nevzdat to. Já jsem přestala od ledna letošního roku. Nejsou to ani tři měsíce a už to je vcelku dobrý. Ne že by chuť nebyla nikdy, ale už se to dá.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Vysoký krevní tlak
Kontakty