Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (145 komentářů)

Žanda, (27. 10. 2011 10:06) Reagovat
Je zumba vhodná pro osoby s vysokým tlakem? Samozřejmě léčeným. Případně jaké sporty jsou vhodné? Díky za odpověď.
Veronika, (06. 03. 2013 07:58) Reagovat
Tak zumba je dost namáhavá a asi závisí i na fyzické kondici jedince, a to jak je tlak vysoký. Spíše se poraďte s lékařem, jestli vám neublíží. Moje mamina má vysoký tlak a chodí hodně plavat a také jezdí na kole, jen se vyhýbá kolo, když je venku velké horko.
Robert, (31. 10. 2011 12:07) Reagovat
Hezký den. Co si myslíte o spodním tlaku kolem 100. Může se též motat kvůli tomu hlava? Děkuji
PeJa, (24. 11. 2011 13:33) Reagovat
Dobrý den,existují potraviny vhodné ke snížení vysokého krevního tlaku? Děkuji
weslo, (22. 12. 2011 11:44) Reagovat
Heský den,čo si myslíte o tlaku 150/100 a druhý den140/90 pri dvoch tabletách,byl sem aj na holtry a lekař mi řekl že tlak byl vysoký jen ráno a taky beru antideprasíva může to spusobovat deprese,,přestal sem kuly tomu aj kouřit a pít alkohol ale výsledok je vždy stejný,ptám se vás pro to lebo můj otec mnel podobný problém a zemřel v 53 letech na infarkt miokardu,byl sem na všekných vyšetrenich ale se nic nezistilo.Dekuji
Martina, (03. 02. 2012 21:10) Reagovat
Dobrý den. Je mi 20 let a od 18 se léčím na vysoký krevní tlak. Beru betablokátory (Lozap50). Můj tlak byl před léčbou cca 190/110, teď je okolo 140/90. Mám zároveň vysokou hladinu tuků v krvi. Nekouřím, jsem abstinentka, sportuju a stravuju se zdravě a mám BMI = 19. Srdce mám v pořádku. Od malička dělám bojové sporty, plavání a tanec. Poslední rok se mi zdá, že mám výrazně horší kondici. Přitom cvičím zhruba stejně často. Snadno se zadýchám, po delším běhu se mi dělá i černo před očíma, což jsem nikdy neměla. Může to souviset s blokátory? Můj obvodní lékař mi na to řekl pouze to, že mám sportovat, ale s mírou. Můžu s těma lékama dosáhnout svojí dřívější kondice? Děkuju :)
Martina, (08. 02. 2012 17:28) Reagovat
Ahoj, já jsem s tím měla taky problémy a změnila jsem tablety, ale je to stejné při běhu a dalších sportech mi to činilo stejné problémy jako tobě. Tak nevím.
Martin, (12. 03. 2012 09:55) Reagovat
Ahoj, mám to taky tak. Kardioložka mi říká, že to je opravdu důsledkem betablokátorů a že se tím nemám stresovat. Pro klid udělala mnoho dalších vyšetření (včetně SPECT myokardu) a vše je víceméně vpořádku.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2018 © Vysoký krevní tlak
Kontakty