Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (145 komentářů)

pet-tweety, (14. 04. 2012 13:49) Reagovat
Ja mam dost stresove zamestnani a vubec jsem nervozni clovek, tak mam dost vysoky tlak, resp. mela jsem. Ted uz asi rok ho mam v norme. Zacala jsem jist zdrava, netucna, nesmazena jidla, vic jsem se zacala hybat (salsa), snazila se tolik se nestresovat (i kdyz ne vzdy to lze ;) a jako doplnek uzivam ciste prirodni produkt hlivu ustricnou s rakytnikovym olejem a to si myslim, ze bylo tim zlomem, co mi nejvic pomohlo.Vazne doporucuju! Ja ho uzivam i na imunitu, kdyz jsem mela potize kozni... Da se koupit v lekarnach nebo pres internet: http://www.vegi.cz/cz/produkt/hliva_ustricna_s_rakytnikovym_olejem
BETY, (29. 05. 2012 06:11) Reagovat
Já tedy také užívám hlívu ústřičnou na imunitu. Ne, pořád, jen na podzim, kdy je imunita nejvíce oslabená. Jinak se snažím celkově a zdravý životní styl, ale je fakt že tomu stresu se člověk vždy vyhnout nemůže. Holt žijeme v takto nastavené době.
Barba, (07. 06. 2012 10:48) Reagovat
Většina lidí uvádí problémy s vysokým tlakem. Já mám naopak nízký tlak a jsem z toho dost nešťastná. Často je mi na omdlení, nejhorší to je, když se prudce zvednu. To pak mám mžitky před očima.
Jiří Antonín Votýpka, (24. 06. 2012 09:51) Reagovat
V rámci objektivního přístupu uvažujete též o tom, že by zvyšující se krevní tlak byl přirozenou reakcí na měnící se situaci v organismu? A to nejen v negativním smyslu jak se dnes všude prezentuje.Naši předkové, zvířata,i rostliny dělají vše pro to aby si krevní tlak zvýšili.Bez toho rostliny snadno napadají škůdci,živočichové jsou méně akční např, před predátory nebo při rozmnožování.A člověk: tak kde se uměle snižuje tlak tam velmi často vznikají poruchy v krevním zásobení s kritickými důsledky: nedokrevnost mozku,končetin,infekční ložiska s důsledky: poškození mozku, stavy vedoucí až k amputaci končetin, zhoršení infekčních lokálních procesů vedoucí až k sepsi.O změně nálady,aktivity,potence ani nemluvě.Viz také http://collectio-jav.estranky.cz/
Erika, (10. 07. 2012 06:56) Reagovat
Tak každopádně je to zajímavý přístup a myšlenka, která se mi líbí. Na druhou stranu lidské tělo je na něco zvyklé a něčemu přizpůsobené, takže pokud je tlak vyšší, je přírozené, že to má negativní následky. Možná když se časem budou měnit i další stránky jeho těla, tak by to mohl být pozitivní.
Veronika, (12. 07. 2012 05:53) Reagovat
Je mi 55 let a v poslední době se mi stává, že se mi z ničehonic rozbuší srdce a trochu zatočí hlava. Také se trochu více potím. S krevním tlakem jsem nikdy problémy neměla, tak nevím, jestli by to mohlo souviset s jeho zvýšením. Nevíte někdo? Nevím ani, jestli mám vyhledat lékaře. Možná už je nějaký neduh v tomhle věku normální a vlastně mi nic není.
Filip, (19. 02. 2013 09:37) Reagovat
Záleží i na tom, jestli se vám to stává zničehonic, nebo třeba při stresu, rozčílení. Někdy to může souviset s nějakými psychickými problémy. Mě, když diagnostikovali vysoký tlak, tak jsem se trochu zadýchaval při delší chůzi, ale tyto příznaky jsem neměl. Na druhou stranu každý může mít trochu jiné prvotní příznaky.
Jarda, (30. 07. 2012 16:15) Reagovat
Dobrý den,Mám synovce, kterému je 23 let. Stě;žuje si na kruté bolesti hlavy (u spánku) po fyzické námaze, např. posilování. Změřil jsem mu TK a měl v klidu 140/80 a 70 tepů/min. Po 50 dřepech měl za pár minut TK 190/110 a 110 tepů. Je ten vzestup tlaku normální? Žádná velká námaha to nebyla. Řekl jsem mu, že by měl jít k lékaři. Může to být něco vážného???
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Vysoký krevní tlak
Kontakty