Úvod Prevence hypertenze

Prevence hypertenze

Z předešlého vyplývá, že prevence vzniku vysokého tlaku krve je do jisté míry možná. Je důležité vytvořit si správné životní návyky, které vedou ke zdravému životnímu stylu. Mezi nejdůležitější patří, vyhýbat se škodlivinám, kouření, nadměrnému pití alkoholu a kávy, jedení tučných a slaných pokrmů. Příjem kalorické hodnoty stravy by měl odpovídat výdeji. Pohyb a odpovídající odpočinek je pro každého člověka velmi důležitý. Je vhodné osvojit si asertivitu, schopnost konstruktivně a hlavně v klidu řešit problémy, správným způsobem ventilovat agresi, pokud možno vyhýbat se stresům. Nepřecházet nemoci, včas se léčit.

Některé přípravky a doplňky stravy mohou pozitivním způsobem snižovat již vzniklou hypertenzi nebo jí předcházet. Mohou to být přípravky na přírodní bázi (bylinné čaje, tablety či kapky vyrobené z rostlinných produktů). Známé je působení kustovnice čínské a šťávy z aloe vera. Obecně všechny přípravky, které snižují hladinu cholesterolu, jsou krevnímu tlaku prospěšné.


Diskuse (13 komentářů)

Lada, (10. 12. 2012 19:00) Reagovat
Ještě jsem nenapsal podstanou věc, dostanete-li leky na snizení tlaku, myslím teď chlapy, už si nevrznete, bohuzel jsou chvíle kdy je vyšší tlak na místě a je ho dole potřeba! No nic, ale docela mně to překvapilo...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vysoký krevní tlak
Kontakty